.

Aristokočky | Disney Channel

Aristokočky

Aristokočky

Žánr: Disneyho rodinná klasika
Režie: Wolfgang Reitherman
Hrají v českém znění: Stanislava Jachnická, Zdeněk Maryška, Jiří Klem
Zpívají: Ladislav Kerndl, Libor Hruška, Zdeněk Junák, Lumír Olšovský
Zvuk: Dolby Digital 5.1 čeština / angličtina
Titulky: české / slovenské / anglické
Délka: 76 minut

Příběh je inspirován pravdivou událostí, kdy na začátku 20. století bylo pařížské aristokratické kočičí rodince odkázáno velké jmění.

Jubilejní 20tý celovečerní animovaný film studia Disney je inspirován pravdivou událostí, kdy na začátku 20. století bylo pařížské aristokratické kočičí rodince odkázáno velké jmění. Disneyho příběh Aristokoček, které díky překvapivému dědictví čelí úkladům a nebezpečím, je plný jazzových muzikálových čísel, humoru, dobrodružství a romantické atmosféry Paříže počátku 20. století.

V době, kdy slavná Eiffelovka byla ještě mladá, žila v Paříži jistá excentrická milionářka a ta měla čtyři kočky: Dámu a její koťata Berlioze, Toulouse a Marii. Nebyly to kočky ledajaké – Dáma měla fantastický rodokmen a Berlioz, Toulouse i Marie byli ohromně umělecky nadaní – zkrátka pravé aristokočky! Není divu, že se jim paní milionářka rozhodla odkázat veškeré své jmění. S tím se ovšem nedokázal smířit sluha Edgar a začal vymýšlet ďábelský plán, jak se Aristokoček zbavit.
Ještěže se v pravou chvíli objevil statečný kocour O’Malley, který přišel aristokočkám na pomoc a ukázal, co je to být aristokočka ducha!

Aristokočky z roku 1970 jsou poslední film, který inicioval sám Walt Disney a současně první film, který vznikl po jeho smrti.