.

Kačeří příběhy | Disney Channel

Pripraveno_disneyestrankySeriál Kačeří příběhy, nejspíše jeden z nejznámějších starších seriálů Walta Disneyho, byl u nás poprvé vysílán v programovém bloku Walt Disney uvádí roku 1991. Po dvou letech k odvysílaným 52 epizodám přibylo dalších 39 a v roce 1994 se přidalo poledních 9. To znamená, že v České republice byly odvysílány všechny epizody, tedy celých 100.

Kaceri_uvod_2

Kaceri_skrblikKačeří příběhy jsou ve své podstaně "obrovský kolos", který nás vždy po začátku své znělky zasvěcuje  do tajů krásných a magických Disneyho příběhů. Postava strýčka Skrblíka je zajisté největším hrdinou této pohádky. Skrblík je nejbohatším kačerem na celém světě. Jak je známo, boj se může vést o cokoliv, a tak i Skrblík má své nepřátele. Určitě jsou to Rafani, ale také kačer se jménem Hamoun, který neustále prohlašuje, že právě on je nejbohatší, ale přes všechno jeho povídání tohle přídavné jméno patří právě Skrblíkovi. Určitě všichni víme, že náš milý Skrblík už od svého dětství snil, že se stane nejbohatším kačerem světa a dokonce se sám pokoušel na svých pozemcích na Klondiku najít zalo. Tam také poprvé potkal svoji životní lásku Zlatku. Najít zlato se mu nakonec podařilo, a tak se se vším svým bohatstvím odstěhoval do Kačerova, postavil si krásný a honosný dům, o který mu pečuje sluha Johan, a také pokladnici, kterou má naplněnou až po okraj zlaťáky.

Kaceri_zlatkahamounjohan

Kaceri_skrblikovarodina Ovšem, jeho krásný obchodní život končí, když se Kačer Donald rozhodne přidat se k námořnictvu, protože je potřeba, aby se mu někdo postaral o tři malé uličníky - Bubíka, Dulíka a Kulíka. Nenaskytne se bohužel žádná jiná možnost, než nechat raubíře právě u strýčka Skrblíka. Ten z toho, pravda, dvakrát nadšený není a kluci taky nejsou "odvázaní" z prázdnin u starého mrzutého kačera, který se stará je o to, aby neklesly tržby. Nakonec to ale nejde jinak a kluci se k němu nastěhují. Skrblík ovšem ze všeho vybruslí, protože kluků se ujme jeho kuchařka paní Čvachtová. Později se k mladým kačerům přidá malá Kačka a zábava může začít. Postupem času se ze všech - ze Skrblíka, kluků a malé Kačky stanou přátelé a užijí si bezvadné prázdniny a prožívají spolu napínavá dobrodružství při výpravách za tajemstvími a poklady. No a když je třeba zaletět někam pryč z Kačerova, je vždy připraven Rampa McKvák - Skrblíkův pilot a specialista na havárie.

Kaceri_rampakackacvachtova

Kaceri_magica Hodně důležitá věc, pro kterou by Skrblík udělal vše, je "Desetník pro štěstí". Je to jeho úplně první vydělaný desetník a díky němu se mu tak daří. Desetník má velmi silnou moc, a to už velmi dobře ví zlá čarodejnice Magica Von Čáry. Ta usiluje o jeho získání, tedy s pomocí havrana, který je její zakletý bratr. Chce ho v jícnu Vesuvu roztavit a nalít do svého amuletu. Díky tomu by se stala tak mocná, že by jí ihned patřil celý svět. Bohužel pro ni, to se jí nikdy nepovede, protože vychytralý Skrblík se synovci se od ní nikdy nenechají nachytat. No, zdravý rozum nad magií vítězí v mnoha případech!

Kaceri_prvnidesetnik

Kaceri_vrtulnik

Nesmíme zapomenout také na dalšího obyvatele kačerova. Právě je řeč o skvělém vynálezci Šikulovi. I tento skvělý kačer pracuje pro Skrblíka a vždy, když je potřeba, dokáže vymyslet geniální přístroje, jako je např. výbava pro tajného agenta, roboti nebo přístroj pro zdvojování věcí aj.. Ale hlavně, což je úžasné, dokáže cestovat časem. Ať už se cestuje speciálně upravenou vanou či vrtulníkem, díky Šikulovu super palivu-bombastiu může svoje pasažéry zanést do jakéhokoliv období naší krásné Země. Při zkoušce těchto přístrojů se naši přátelé dostali do pravěku a při návratu zpět do Kačerova s nimi omylem přiletěl také prakačer Bobo a jeho kamarád trojnožec Tlapka.

Kaceri_sikula

Šikula pro Skrblíka vynalezl také speciální oblek pro strážníka jeho pokladnice. Ten se ale nešťastnou náhodou dostává do rukou Skrblíkova účetního Fentona, který se díky obleku při vyslovení fráze "Hrom do police" stává Robokačerem (viz obrázek výše) - úžasným a neohroženým ochráncem Kačerova a bojovníkem proti zločinu. Bojuje pak především proti místní zlodějské firmě, která si říká Rafani. Je to skupina zlodějíčků a kapsářů, kteří se neustále snaží o vyloupení Skrblíkové pokladnice. Zkoušeli to snad už vícekrát, než je v ní zlaťáků. Dalšími zloději, kteří se pokouší pokladnici vyloupit je také bláznivý Dijon a také Fantom Skvrna, který do Kačerova zavítá přímo z hlubin temna.

Kaceri_rafani

Seriál Kačeří příběhy byl vždy tvořen s láskou. Tento úžasný seriál můžeme sledovat dodnes, a to je velmi dobře, protože tak pěkný a magický seriál se už neobjeví.

Bohužel, jak už to tak u dobrých seriálů bývá, i naše oblíbené Kačeří příběhy musel někdo zničit. Byla to TV Nova, kteří seriál příšerným způsobem předabovala a krásný původní dabing nahradila příšerným pazvukem, který se nedá poslouchat. Přezpívaná titulní píseň si ani nezaslouží, abychom tu o ní mluvili. Tak jako tak, seriál je nepřekonatelný a zajisté se na něj ještě podíváme.

Kaceri_film

Hrdinové z Kačerova se objevili také v celovečerním Disneyho animovaném snímku Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy. Nejbohatší kačer na světě, strýček Skrblík, se v něm se synovci a s Rampou Mc Kvákem vydá do Egypta. Co tam budou dělat? Co jiného, než hledat poklady! Americký animovaný film je z roku 1990 a u nás byl naposledy vysílán roku 1990.

ČLÁNEK BYL PŘIPRAVEN VE SPOLUPRÁCI S PARTNERSKOU STRÁNKOU DISNEY.ESTRANKY.CZ A JE ZAKÁZÁNO COKOLIV KOPÍROVAT BEZ SVOLENÍ AUTORŮ TOHOTO NEBO JMENOVANÉHO WEBU.


.Kaceri_bonusy

 

 

Znělka Kačeřích příběhů (pusťte si výše)


Text písně: Alice NemanskáMagica

Kačerov jak hurikán
k nám už míří,
auta laser aeroplán
městem víří,
příběhy píše z téhleté říše
  Kačer, uúu,
teď k vám děti z dálky letí Kačer, uúu,
přináší sem kouzelnou zem Kačer.
Kačeři přijdou když jsi v nouzi,
když tě úzkost ze sna vzbouzí,
zavolat jen stačí heslo:
Kačer, uúu,
teď k vám děti z dálky letí
Kačer, úú,
přináší sem kouzelnou zem
Kačer,
Na tváře smích ti právě dých pan
Kačer, uúu.