.

Phineas a Ferb | Disney Channel

Tittle_phineas

Novodobý animovaný Disneyho seriál Phineas a Ferb se v České republice začal vysílat v roce 2008 na stanici Jetix. Nyní se každý den vysílá na Disney Channel, kterému je věnován náš web. Na této stránce probereme Phinease a Ferba podrobně, představíme každou postavu a také tu naleznete zajímavosti a bonusové materiály!

Phineas_uvod

Seriál se odehrává v Americkém městě Danville, a točí se okolo dvou mladých vynálezců, Phinease Flynna a Ferba Fletchera, kteří jsou nevlastními bratry. Žijí se svými rodiči a starší sestrou Candace Flynnovou v ulici Maple Drive, tam se nachází jejich dům. Danville je součástí Jefferson Country, které se nachází v Tri-State Area. Dům mají Phineas a Ferb opravdu dobře vybavený, mají dokonce i protiválečný kryt, mimo jiné samozřejmě kuchyň, obývací pokoj, jídelnu, garáž a samozřejmě má každý svůj pokoj. Hlavní tématem seriálu, jak je vám určitě jasné, je vynalézání, ano, opravdu. Phineas s Ferbem společně každý den vynalézají neuvěřitelné věci, jako horskou dráhu, cirkus, myčku na auta, pláž, sjezdovku a dokonce objevovali Atlanditu. Je toho ale mnohem více!

...RODINA PHINEASE A FERBA...

Phineas_phineasPhineas_ferb

Rodiče Phinease, Ferba a Candace jsou Lynda a Lawrence Flynnovi-Fletcherovi. Rodina pochází z Velké Británie, otec Lawrence se jmenuje Reginald Fletcher, je to dědeček Phinease, Ferba a Candace a také "Létající Rybář".

Phineas_rodokmen

Doplnění pro budoucnost: Jeremy Johnson jako manžel Candace, Isabella Garcio Sharpio jako Phineasova manželka  and Xavier, Fred, a Amanda jako děti Candace a Jeremyho.
Ještě doplníme, že rodina měla několik domácích zvířátek (ptakopysčí monstrum, dvojhlavou krávu,...) a nyní Phineas a Ferb chová "Patkopyska Perryho", který je mimo jiné i tajný agent.

...PTAKOPYSK PERRY...

Phineas_mm

Šéfem ptakopyska Perryho jako "Agenta P" je Major Monogram, který mimo jiné vede i celou agenturu, do které spadá více tajných zvířecích agentů (patří tam také malý pejsek kamarádky Phinease a Ferba Isabelly). Každý den Perrymu popíše jeho tajný úkol, můžeme říci "misi", v jeho tajném "bunkru" pod domem Flynnových, kde žijí Phineas, Ferb, Candace a máma s taťkou. Při zadávání úkolu ho natáčí stážista Karel (výše na obrázku) a Monogram ho neustále okřikuje. Perry bojuje proti ďábelskému vědci, německému doktorovi Heinzi Doofenshmirtzi (Dutošvarc), který je posedlý myšlenkou, že ovládne celý Danville. 

Phineas_dutosvarcPhineas_perry

-

-

-

...HEINZ DOOFENSHMIRTS...

Heinz Doofenshmirts se narodil v německé vesničce Gimelschtump a má k ní velmi ostrý vztah, vesnici přímo nenávidí. Nechává si přezdívat Dr.D nebo také Doof. Pro svoje ďábelské plány založil "Dutošvarcovu ďábelskou korporaci", což je společnost, pod kterou provádí všechny ďábelské operace. Heinz si prožil velmi nepěkné dětství. V jeho útlém věku otec prohrál v sázce zahradního trpaslíka a kvůli pověře, že trpaslík chrání rodinu, musel trpaslíka nahradit Heinz. Dokonce musel nosit holčičí šaty. Bylo to kvůli nedostatku látky, jeho maminka totiž všechnu spotřebovala právě na dívčí šaty (čekala, že se jí narodí holčička, ale narodil se chlapeček.). Skončíme tedy jeho dětství a vypravíme se od dospívání až po současnot, kterou jsme již popsali. Vše podstatné tedy již víte.

...MĚSTO DANVILLE...

Phineas_danvilleJak tu již padlo, každý seriál musí mít město, kde se bude odehrávat. V případě Phinease a Ferba to je město Danvill, které se nachází ve státě Jefferson County a je to hlavní město lokace Tri-State Area. Město má několik lokací, ve kterých se dá pobavit (muzeum, divadlo, a další). Samozřejmě tu nechybí také domy postav, o kterých seriál vlastně je. Vě městě se nachází dům Flynnů-Fletcherů, je tu Johnsonův dům, několik sídel tu vlastní Heinz Doofenshmirtz a jsou tu také lesy, samozřejmě obchodní dům, stánky s rychlým občerstvením a jiné. Město má 241,000 obyvatel a epizoda o budoucnosti má dva scénáře. V dobré budoucnosti se mají všichni dobře, Candace má děti a máma pracuje ve vlastním obchůdku. V špatném scénáři celé město ovládá Heinz Doofenshmirtz a aby si nemusel pamatovat všechna jména, každý se musí jmenovat Joe. Samozřejmě vše dobře dopadne a nakonec zůstane scénář dobrý.

...KAMARÁDI PHINEASE A FERBA...

Jak to bývá v realitě, tak to je i v seriálu Phineas a Ferb. Oba kluci mají přirozeně hodně dobrých a zábavných kamarádů. Je to Isabella Garcia-Shapiro, která je tajně zamilovaná do Phinease, Buford Van Stomm, který by každou minutu někoho mlátil, ale uvnitř je hodný, potom je to Baljeet, který je zamilovaný do učení a na závěř Suzy Johnson a epizodě o budoucnosti Xavier a Fred, což jsou děti jejich sestry Candace. V neposlední řadě to je zajisté i Irving - největší fanoušek Phinease a Ferba, který ví o všem, co kluci dělají.

Phineas_bufordabaljeet Všechny další informace o seriálu budou doplněny v následujícím týdnu.

JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO COKOLIV KOPÍROVAT Z TOHOTO ČLÁNKU BEZ SVOLENÍ AUTORŮ TOHOTO WEBU. JE ZAKÁZÁNO KOPÍROVAT TAKÉ COKOLIV JINÉHO Z OBSAHU TOHOTO WEBU.

Kaceri_bonusy

...ZNĚLKA SERIÁLU (+ TEXT ZNĚLKY)...

-

Prázniny máme, co s tím uděláme,Dr-_heinz_doofenshmirtz_promotional_image_2
to je náš jediný problém,
škola nám končí a nápady tančí,
co všechno můžeme zažít.

Můžeme si s raketou hrát,
s mumií se prát,
a na Eiffelovku vyšplhat,
vynalézat, co lze si jen přát,
zlou opici vykoupat.

Živlů si užijem,
s vědou si pohrajeme,
záhadám na kloub příjdeme (Mozek má tady.),
se vším se poperem,
co půjde zmalujem,
k šílenství vás přivedeme.

Pojďte si hrát, nechceme tu stát,
když letní volno začíná, (Jdeme Perry.)
tak pojďte s námi Phineas a Ferb
vás ke svým kouskům zvou,
tak pojďte s námi Phineas a Ferb
vás ke svým kouskům zvou!

(Mami, Phineas a Ferb nám zase lezou do titulků!)


...ANKETA O SERIÁLU...


Jak se Vám líbí seriál Phineas a Ferb?

  1. Je úžasný 1704
  2. Ujde 449
  3. Měl by se zlepšit 435
  4. Nelíbí 467
  5. Je hrozný 410


...FOTOGALERIE PHINEASE A FERBA...

Máme tu pro Vás fotografie k seriálu Phineas a Ferb!


PředchozíNásledující

 


 
 
 
 
 
 
 

-

...VIDEA S PHINEASEM A FERBEM...

...HRY S PHINEASEM A FERBEM...

S tímhle super-shněhovým dělem a trampolínou a Phineasem a Ferbem můžeš udělat úžasnou horu sněhu, na které se dá lyžovat, snowboardovat a bobovat! Pomož Phineasovi a Ferbovi ve hře Sněžné potíže! Hru Phineas a Ferb: Sněžné potíže zapneš kliknutím na obrázek.